Doğan Baran ile Dayanışma İçin Çağrı!

0
3476

30 Mayıs tarihinde dergimizde yayınlanan muhalif yazılar sebebiyle tutsak edilen sorumlu yazı işleri müdürümüz ve yazarımız Doğan Baran ile dayanışmak için 14 Haziran 2018 günü saat 12:00’da Kadıköy Kalkedon Meydanı’nda bir dayanışma buluşması düzenliyoruz. Buluşmamızda hem Doğan Baran ve dergimiz Odak’a uygulanan protesto etmek hem de basın özgürlüğü ve demokratik muhalefet üzerindeki baskılara karşı dayanışmayı yükseltmek için tüm dost kurum ve yoldaşlarımızı açıklamamıza davet ediyoruz. Buluşmamızın çağrı metni şu şekilde:

14 Haziran’da Doğan Baran’la Dayanışmak İçin Buluşuyoruz!

30 Mayıs 2018 tarihinde dergimiz Odak’ın emektarı, yazı işleri sorumlumuz Doğan Baran arkadaşımız dergimizde yazılan Erdoğan muhalifi yazılar sebebiyle tutuklandı. Arkadaşımız, yıllardır öğrenci hareketinden, işçi hareketine; tutsaklarla dayanışma eylemlerinden, faşist rejime karşı geliştirilen eylemlere kadar birçok eylem ve etkinlikte ön saflarda yer almış bir arkadaşımızdır. Doğan Baran, ezilen halklar arasında birlik, dayanışma ve ortak mücadeleyi savunduğumuz gerekçesiyle mahkum edilmek istenmiştir. Doğan Baran, kendisini devrimci mücadeleye adamış yiğit ve fedakar bir arkadaşımızdır. Bu fedakarlığıyla paralel olarak dergimize yöneltilen suçlamalara karşı boyun eğmemiş ve düzen yargılamalarına itibar etmemiştir. Bu sebepledir ki düzen yargıçları tarafından hapis yatması için özel çaba harcanmıştır.

AKP iktidarı tarafından hedef alınan Odak Dergisi Yazı İşleri Sorumlusu Doğan Baran ile dayanışmak amacıyla 14 haziran 2018 saat 12:00’da Kadıköy Kalkedon meydanında düzenleyeceğimiz basın açıklaması ile “arkadaşımızın sözlerinin arkasındayız” demek istiyoruz. iktidarın düşünceleri tutsak edemeyeceğini göstermek için zulme karşı duran herkesi bu dayanışmanın bir parçası olmaya davet ediyoruz.
Dayanışmayla.

Düzenleyen: Odak Dergisi
Yer: Kadıköy Kalkedon Meydanı
Tarih: 14 Haziran 2018/12:00

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.