Ekrem İmamoğlu’nun “Tokat Attığı” Esnaf, AKP’nin Reklam Yüzüymüş

0
1283

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etmesinin ardından mazbatasına el koyduğu Ekrem İmamoğlu’nun, yeniden seçim çalışmaları için gezerken tartıştığı ve saray medyasının “İmamoğlu tokat attı.” diye lanse ettiği esnafın AKP’nin reklamlarında oynadığı ortaya çıktı.

T24’ün haberine göre sosyal medya platformu Twitter’da yayımlanan reklam filminde oynayan esnafın, öteki AKP’liler ile birlikte, “İstanbul’a sahip çık.” dediği görülüyor.

Ekrem İmamoğlu’nun geçtiğimiz hafta Habertürk TV’de katıldığı canlı yayında konuşmasından kesilen görüntüler, AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Elif Keleş tarafından paylaşılmış ve İmamoğlu’nun “PKK ve FETÖ’ye destek verdiği” iddia edilmişti. Söz konusu iddialar İmamoğlu’nun esnaf ziyareti sırasında da genç esnaf tarafından tekrarlanmış, İmamoğlu da esnafa sözlerinin çarpıtıldığını söz konusu programdaki konuşma videosunun tamamını izleterek anlatmaya çalışmıştı. İmamoğlu bu sırada genç esnafın yanağına dokunmuştu. Bunun üzerine hükümete yakınlığıyla bilinen medya organları, söz konusu haberi manşetlerine “İmamoğlu tokat attı.” diyerek taşımıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.