Binali Yıldırım’dan “Kardeşlik” Şovu, Rakiplerinin Bayramını Kutlamayı İhmal Etmedi!

0
1016

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı mesajda rakiplerinin bayramını kutlamayı ihmal etmedi.

Twitter üzerinden “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışan CHP adayı @ekrem_imamoglu, SP adayı @gokcinarnecdet, VP adayı @milkeryucel ve bağımsız adayların Ramazan Bayramlarını tebrik ederim. Mevlam milletçe nice bayramlara bizleri ulaştırsın.” şeklinde paylaştığı mesajına ilişkin, İstanbul Ataşehir’de bulunan Mimar Sinan Camii’nde kıldığı bayram namazı sonrası yorumda bulundu.

“Seçim demokrasi bayramı demektir. Dolayısıyla rakiplerimizin de bayramını kutlamak gayet insani gayet doğal bir şeydir” diyen Yıldırım, “İstanbul’dan Anadolu’ya birçok hemşerimiz gitti. Uzun bir bayram tatili var. İnşallah tatil sonucu geri dönmeyi ihmal etmezler. Çünkü 23 Haziran’da da İstanbul bayramı var. İstanbul bayramına da mutlaka bütün hemşerilerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

“Onlar da bu ülkenin vatandaşları”

Binali Yıldırım, Twitter’dan paylaştığı mesajla diğer partilerin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adaylarının bayramını kutlaması ile ilgili ise soruya ise, “Onlar da bu ülkenin vatandaşları, bayram herkes için. Biz seçime gidiyoruz. Seçim demokrasi bayramı demektir. Dolayısıyla rakiplerimizin de bayramını kutlamak gayet insani gayet doğal bir şeydir” diye cevap verdi. Yıldırım, bugünü İstanbul’da geçireceğini belirterek, “Yarından itibaren il dışına çıkacağım. Sivas, Diyarbakır, Urfa ve Kastamonu’yu ziyaret edeceğim.” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.