Erdoğan Kanal İstanbul’a Karşı “İnsan Zinciri” Eylemi Yapanlara Seslendi: “Öyle zincirleme yapmakla engelleyemezsiniz.”

0
1183

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında Kanal İstanbul projesi ile ilgili konuştu. Konuşması sırasında Erdoğan, geçtiğimiz gün Kanal İstanbul projesine karşı ”Ya Kanal Ya İstanbul” sloganıyla Küçükçekmece Gölü etrafında “insan zinciri” eylemi yapan vatandaşlara, “Öyle zincirleme yapmakla bunu engelleyemezsiniz.” dedi.

Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

“Kendi alanlarında dünyanın en önde gelen uluslararası firmalarıyla çalışıldı. ÇED çalışmalarının tamamlanmasıyla bugünkü aşamaya gelindi. İnşa maliyeti 75 milyar lira olarak hesaplanan Kanal İstanbul bünyesinde iki liman, bir yat limanı, bir lojistik merkezi, 7 köprü, 2 ayrı raylı sistem hattı yer alacak. Kanal etrafında sadece 500 bin kişilik konut alanına izin verilebilecek. Buna rezerv alan da diyebiliriz. Bu 500 bin kişi İstanbul’a dışardan gelmeyecek. Görüldüğü gibi bu tüm unsurları ve boyutlarıyla iyi çalışılmış bir projedir. Öyle zincirleme yapmakla bunu engelleyemezsiniz. Projenin inşasında herhangi bir sıkıntı, sorun yaşamayacağımıza inanıyoruz. Bizim işimiz eser üretmek, onların işi boş boş konuşmaktır.

Bunlar Marmaray’a istemezük demediler mi? Avrasya’ya istemezük demediler mi? Bunlar Yavuz Selim Köprüsü’ne istemezük demediler mi? İstanbul – İzmir arasında o 4 saat 15 dakikalık sürece istemezük demediler mi? Biz bütün bunlara rağmen bunları yaptık mı? Yaptık.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.