Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’yla İlgili Açıklama: “Çubuk’taki vatandaşlarım zaten yaralı, sen onları taciz edeceksin…”

0
892

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, AKP’nin Ankara Kızılcahamam’daki 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın kapanışında konuştu.AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çubuk’ta düzenlenen saldırıyı meşrulaştırmadıklarını, kınadıklarını söyledi ve ekledi: “Çubuk’taki vatandaşlarım zaten yaralı, sen onları taciz edeceksin…”

Erdoğan’ın konuşması özetle şöyle:

“Son altı yılda kesintisiz bir şekilde ardı ardına maruz kaldığımız saldırılar ekonomimizi de hedef aldı.

Faiz ve kur üzerinden ekonomimizi çökertmeye yönelik saldırıya maruz kaldık. Bu saldırı sıkıntı yarattı ama ekonomimizi de güçlendirdi.

Ağustos ayından beri yaşanan sıkıntıları biliyoruz. Ülkemizin ekonomik gerçekliğinden kaynaklanmış değildir. Ekonomik teröre de teslim olmadık, olmayacağız. 2018 yılını her şeye rağmen başarılı bir şekilde geride bıraktık. Son çeyrekteki küçülmeye rağmen yılı 2,6 gibi önemli bir büyüme oranıyla kapattık.

Bizi rahat bırakamayacaklar

Önümüzde seçim gerilimi yaşamayacağımız 4,5 yıl var. Potansiyelimizi yeniden harekete geçireceğimiz bir döneme girdik.

“Bizi yine rahat bırakmayacaklar. Birileri ısrarla 2023 hedeflerimizi bir hayal gibi göstermeye çalışıyor. Yaşadıklarımız bize saldırılarla nasıl mücadele edeceğimizi göstermiştir.

Bize oy vermeyenlere kızmadık

Diğer ittifaklara oy veren vatandaşlarımızla ilgili asla bir kırgınlığımız kızgınlığımız yoktur ve olamaz. Neden desteklerini alamadığımızın muhasebesini kendi içimizde yapmakla mükellefiz.

Biz saldırıyı kınadık

CHP yönetimi başkadır CHP’ye oy veren vatandaşlarımız başkadır. Biz saldırıyı açık bir dille kınadık.

Biz, şehit yakınlarının ve koskoca bir ilçe halkının taciz edilmesine, terörist ithamına ve hakarete maruz kalmasına karşı çıkıyoruz.

Biz ‘Terör örgütün güdümündeki partiyle birlikte olursanız şehitlerimizin kemiklerini sızlatırsınız’ diyoruz onlar olayı meşrulaştırma olarak gösteriyor.

Çubuk’taki vatandaşlarım zaten yaralı, sen onları taciz edeceksin. Teröristlerle eş duruma getireceksin.

CHP genel başkanın polis memurunun şehit olduğunda ‘Rüzgar eken fırtına biçer’ demesini iyi hatırlıyoruz. Biz kimseyi linç etmiyoruz şehitlerimizin aziz hatıralarını savunuyoruz. CHP kafası ‘Biz sırtımızı PKK’ya dayıyoruz! diyen partiyle ittifak yapan sanki kendileri değilmiş gibi Kuvayı Milliye’den dem vuruyor.

Bunu ben demiyorum bunu Kandil’deki adam diyor. Ne diyor, ‘Biz CHP ile ittifak yapacağız’ diyor.

CHP’ye oy verenleri CHP’den kurtarma mücadelesi

Türkiye’de özellikle yerli ve milli olan her şeye yönelik linç kampanyası söz konusu olduğunda kimse CHP’nin eline su dökemez.

Ezan okunurken düdük öttürenleri iyi tanırız. Bizim mücadelemiz CHP’ye oy verenleri bu çarpık zihniyetten kurtarma mücadelesidir.

Etrafımızda etten duvar örülmesine izin vermeyeceğiz

Terör tehdidi altındaki ülkemizde yöneticilerimizin güvenliğini elbette sağlayacağız ama bunu asla bir saltanat haline getirmeyeceğiz.

Vatandaşa karşı etrafımızda etten duvar örülmesine asla müsaade etmeyeceğiz.” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.