Erdoğan’dan yeni “müjde”: Gabar’da petrol bulduk

0
261

Erdoğan seçim öncesinde yeni “müjdeler” açıklamaya devam ediyor. Konya’da açılış töreninde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı, Gabar Dağı’nda günlük 100 bin varil üretim kapasiteli petrol bulduklarını açıkladı.

Konya’da toplu açılış törenine katılan Erdoğan, kalabalığa bir “müjde” daha vereceğini ifade etti. Gabar Dağı’nda petrol bulduklarını açıklayan Erdoğan, şunları ifade etti:

“Yeni bir müjdeyi daha paylaşmak istiyorum. Cudi Gabar’da günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip petrol bulduk. Bu ne demek biliyor musun? Ey teröristler, işte sizi o petrol kuyularına gömeceğiz. Cizre’ye 20 km mesafedeki petrol rezervi çok yüksek kaliteye sahip.

Yerin 2 bin 600 km derinliğinde bulduğumuz petrolü, bölgede açacağımız 100 kuyu ile 100 bin varillik üretim kapasitesine çıkartabileceğiz. İlk kuyudan aldığımız petrolü şimdiden işlenmek üzere rafinerilere sevk etmeye başladık. 

Günlük tüketimimizin 10’da 1’ini tek başına karşılayacak bu petrol rezervinin ülkemizin ve milletimizin hayrına olacağından şüphe var mı, yok. Aynı bölgeden yeni müjdeler de bekliyoruz. Gabar’daki kuyumuza Aybüke Yalçın’ın adını verdik.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.