Faşizme karşı omuz omuza!

0
1199

İzmir’deki HDP İl binasına gerçekleştirilen saldırıyı ve parti çalışanı Deniz Poyraz’ın katledilmesini nefretle kınıyoruz.

Suriye’ye gidip orada cihatçılarla bulunmuş olduğu sosyal medya pozlarından anlaşılan Onur Gencer isimli faşist katil, polise verdiği ilk ifadede, binada başka kişiler olsaydı onları da öldüreceğini söyledi. 

Gencer’in sosyal medyada kurt işareti yapan pozlarının da işaret ettiği gibi “Dindar nesil yaratmak” adına eli kanlı faşistlere cesaret veren, onu yetiştiren AKP ve MHP iktidarıdır. Halkları birbirine düşman eden AKP ve MHP iktidarıdır. HDP’ye ve Kürtlere karşı yapılan faşist saldırı aynı zamanda ülkemizin bütün emekçilerine, ezilenlerine, Türkiye’nin demokrasi güçlerine ve Türkiye’ye karşı yapılmıştır. 

Yaşadığımız bu faşist saldırı karşısında gün dayanışma ve birlik günüdür. Odak Dergisi olarak Deniz’in ailesine ve yoldaşlarına başsağlığı diliyor, HDP’nin yanında olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz. Türkiye bu saldırıları faşizme karşı omuz omuza mücadele ederek boşa çıkaracaktır. 

Odak Dergisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.