Fettullah Gülen ile Erdoğan’ın Karşılıklı Salvoları Devam Ediyor.

0
1828

hqdefault

15 Temmuz’dan sonra yaptığı açıklamalarda gerçekleştirilen darbe girişimiyle alakasının olmadığını söyleyen Fettullah Gülen, yaptığı bir konuşmada cemaatine hitaben, ”Herkes dimdik durmalı.” dedi. Gözaltına alınan askerlerin bir kısmının Cemaatçi olmadıklarını söyleyerek, suçu başkalarına yüklemek istemelerinden sonra Gülen dikkat çekici ifadeler kullandı. ”Allah korkusu olan, Allah’ın önünde eğilen, başka kimsenin karşısında eğilmemeli.” diyen Gülen, yapılan saldırılar karşısında, aman dilenmeden, zalimin suratına tükürmek gerekir, ifadelerini kullandı.

Gülen’in konuşmasındaki dikkat çekici ifadeler şöyle:

”Herkes yerinde dimdik durmalı. Allah’ın karşısında el pence duran insan, başkalarına eğilmez. İdama götürseler bile eğilmez. Merhum Kutub gibi zalimlerin yüzüne tükürür. İşte o tükürükler tarihin şeref sayfalarına birer makale olarak, paragraf olarak kaydedilir Allah’ın izni, inayetiyle. Allah’tan korkan, onun mekafet ve mehabeti altında yaşayan, insanların korkularına karşı kapısını da kapamıştır, jaluzilerini de indirmiştir. Kapılarının arkasını da sürgülemiştir. Allah’tan korkan, Allah’a karşı saygı duyan, aynı şeyleri başkalarına karşı duymaz. Allah’ın izni, inayetiyle. Ben, salim, vicdan sahiplerinin hep böyle düşüneceğine inanıyorum.
Bir de çepeçevre kuşatmış gibi dünya kamuoyu var. Siz de görüyorsunuz. Bütün dünyada, telefonlarınızla belki, medyayı takip ediyorsunuz. Herkes gülüyor bu meseleye, yapılan şeylere gülüyor. Varsın bir sürü ahmak, bir başarı elde etmiş gibi güledursun, düğünler dernekler kursun, o komik durumlarını birer bayram ilan etsinler. Fakat dünya bu meseleyi alaya alıyor, bu alaylar kitapların sayfalarına paragraflar halinde öyle işlenecektir. Hayatta kalırlarsa, bunun altında öyle ezilecek, öyle hicap duyacak, öyle kızarıp bozaracak, öyle iki büklüm olacaklar ki, ölür giderlerse öbür tarafta ”Keşke, keşke, keşke…” demekten, elleri olmayacak ki başka şey söyleyebilsinler.”

Erdoğan ise Ankara’da toplanan kalabalığın karşısına çıktı ve Gülen’e cevap verdi.
Gülen gibi, ”Yaradan dışında kimsenin karşısında eğilmeyiz!” diyen Erdoğan, ”Bir de çıkmış, utanmadan hakaret ediyor.” dedi.
Fettullah Gülen’in açıklamalarına cevap veren Erdoğan, “Kula kulluk edenler Pensilvanya’da. Hala utanmadan sıkılmadan bu millete oradan hakaret edecek kadar seviyesizler. Benim vatandaşıma bu saygısız, utanmaz, seviyesiz insanlara benim milletim dik duruşu ile gereken cevabı verdi. Bu duruşumuz devam edecek. Safları sıkı tutun. Milletimi hiçbir şekilde parçalayamayacaklar. Zafer inananlarındır” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.