“Siz o yollarda beraber yürürken…”

0
1290

????????????????????????????????????

 

Fettullahçı Darbeye Karşı” diyerek sokaklarda şov yapan güçler, aldatıp yanlarına alamadıkları insanları ”Gülenci”, ”Darbeci” olmakla suçlamaya devam ediyor.
Gerici yazarlar ”Geziciler neredesiniz?” diye sokaktaki insanları kışkırtmaya devam ediyor.

AKP’nin ve Erdoğan’ın Gülen Cemaati ile iş tutup, ülkenin üzerine bir karabasan gibi çöktüğü günlerde sokaklarda olan, bedel ödeyen hapis yatan insanlara, şimdi demokrasi kahramanlığı yapan yobazlara bir cevap daha geldi.

1_3

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, bir bakıma Gülen-Erdoğan ortaklığında ülkeyi yerle yeksan eden karanlığa karşı duranların düşüncelerini de tarifleyen Araştırma Görevlisi Uraz Aydın’ın yazdıkları hızla yayılmaya başladı.

İşte o mesaj:

“Şimdi canımın içi, sokağa çıkıyorsun, çok güzel, eyleme katılıyorsun, harika, bunun da demokrasi için olduğunu düşünüyorsun, eyvallah, ayrıca bunu da cemaatçi geçmişinden kıçını kurtarmak için şekilden şekle girenlerle yapıyorsun, senin kararın, ama kalkıp da yoklamayı yanıtlarcasına fotolarını paylaşıp, ‘O özgürlük özgürlük diyenler nerede peki?’ diye sorduğunda, işte orada şalter atıyor.
Bak çocuğum sen daha Feto’ya ‘Pepe’ derken, ‘Hocaefendi’yle ‘Reis’in iş yürütüyorken, biz sokaklarda, okullarda, işyerlerimizde ve tabii ki fakültemizde imama ve ordusuna karşı mücadele ediyorduk, öyle arkamıza özel harekat ve ücretsiz ulaşım imkanlarını falan alarak da değil.

images

He ayrıca bunu yaptığımız için de ‘Ergenekoncu’, ’28 şubat artığı’ diye yaftalanıyorduk, gazeteler basılıyor, arkadaşlarımız içeri atılıyordu. Yani amiyane bir ifadeyle, ‘Siz giderken, biz dönüyoduk’ arkadaşım. Onun için, sen OHAL’i kutlamak için halay mı çekiyorsun, zikir mi çekiyorsun, n’apıyorsan yap, kafana göre takıl, ama bana, bize ilişme, üzülürsün.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.