Filistin Halkı AKP Tarafından Bir Kez Daha Satıldı!

0
1356

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, AKP ile İsrail arasındaki enerji işbirliği hakkında açıklamada bulundu.1025275555

Ahmet Akın, açıklamasında Filistin halkının AKP eliyle bir kez daha satıldığına dikkat çekti. AKP’nin Steinitz 22. Dünya Petrol Kongresi kapsamında Rus gazına alternatif Gazze açıklarındaki yatakların Türkiye üzerinden Avrupa’ya ulaştırılmasını sağlamak istediğini belirten Akın’ın açıklaması şu şekilde:

“Berat Albayrak İsrailli bakan ile 4 tur görüşme yaptı. İki ülke arasındaki doğalgaz boru hattının inşa edilmesini sağlayacak çatı anlaşmaya karar verildi.

Steinitz 22. Dünya Petrol Kongresi kapsamında düzenlenen Bakanlar Oturumunda yaptığı konuşmada, enerjinin, Türkiye ile İsrail arasındaki normalleşme ve ikili ilişkilerin geliştirilmesi sürecinde önemli bir simge olduğunu söyledi. Amaç Rus gazına alternatif Gazze açıklarındaki yatakların Türkiye üzerinden Avrupa’ya ulaştırılmasını sağlamak. Mazlum Filistin halkının hakkını AKP işbirliği ile İsrail tarafından açıkça gasp edilecek. Filistin halkı AKP tarafından bir kez daha satıldı.

Her fırsatta muhafazakâr tabanın Gazze hassasiyetini sömüren AKP, Gazze konusunda ikiyüzlü bir politikası izlemektedir. AKP; siyonizmle, terörizmle suçladığı, ekonomik boykot kararı bile aldığı bir ülkeyle çıkarları söz konusu olunca anında dost olabiliyor. Mavi Marmara şehitlerinin AKP tarafından kaderine terkedilmesi, 20 milyon dolar karşılığında ortada bırakılmaları AKP’nin çıkarları içindir.”

ODAK – 18 Temmuz 2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.