G-20 de, gözaltılar, işkenceler ve protestolar da sürüyor!

0
1533

indir (2)

Dünya’daki sömürünün, savaşların sorumlusu durumunda olan G-20 ülkelerinin zirve toplantıları, açılışıyla beraber protestolar da yaşandı.
İstanbul’da bir grup Almanya Başkonsolosluğu önünde pankart açıp slogan attı. Bir süre sonra İngiltere Başkonsolosluğu önünde bir araya gelen 7 kişi, polis tarafından gözaltına alındı.

antalya

Antalyalılar ise, Antalya merkezdeki Attolas Heykeli önünde toplandı. G-20’nin yapıldığı 40 kilometre uzaklıktaki turizm merkezi Belek’e gitmek üzere yola çıkan 4 kişi, yaklaşık 2 kilometre sonra, eylemlerinin yasal olmadığı gerekçesiyle polis tarafından uyarıldı. Polisin yolu kesmesi üzerine, 4 kişi oturma eylemi yapma kararı aldı. Grup üyeleri yaklaşık 20 dakika oturduktan sonra polis müdahalesi gerçekleşti ve 4 kişi gözaltına alındı.

antalya2
Devrimci Parti üyesi 6 kişi ise, yine Antalya’nın merkezindeki bir iş merkezinin teras katına çıkarak pankart astı, slogan attı.
Özel güvenlik ekipleri ve polislerin müdehale ederek göz altına aldığı 6 kişi, G-20 Zirvesi için geçici gözaltı merkezi olan spor salonuna götürüldü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.