Hamzaçebi, İstanbul’a Aday

0
1706

794A5A8A-2031-42E7-A8D6-5EDA6E338276CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, 2019 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olmaya niyetli olduğunu söyleyerek “Yola çıktım çalışıyorum” dedi.

Dün akşam CNN Türk televizyonunda Hakan Çelik’in programında soruları yanıtlayan Akif Hamzaçebi, İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın istifasını değerlendirdi. Hamzaçebi, olayın bir istifa değil, görevden uzaklaştırma olduğunu söyleyerek, “Bu uzaklaştırmayı ilgili yasalar gereğince ilgili kamu otoriteleri değil, ya AKP yönetimi, ya hükümet ya da ilgili parti yöneticileri yaptı” diye konuştu.

Yola çıktım, çalışıyorum

Hamzaçebi 2019 Yerel Seçimlerinde İBB başkanlığı’na aday olacağı yönündeki iddialara ise, “İstanbul, bürokraside görev yaptığım dönemden bugüne kadar sorunlarına ilgi duyduğum ve çözümleri üzerine çalıştığım bir kenttir. Olağanüstü kıymetli, değerli bir kenttir. Üç imparatorluğa başkentlik olmuş kenttir. Dünya kentidir. İstanbul’da CHP’nin adayı kim olmalı sorusunu vatandaş cevaplamalı. Eğer beni İstanbullular, İstanbul’a yakıştırıyorsa elbette partimiz bu değerlendirmeyi yapacaktır. Partimizin tek bir kararla bir aday göstereceğini düşünmüyorum. Partimiz, genel başkanımız, parti organlarımız bu adayın İstanbullularda veya diğer kentlerde karşılığı var mıdır diye bakarlar” dedi. Çelik’in, ‘İBB adaylığı konusunda niyetiniz var mı?’ sorusuna ise Hamzaçebi, “Elbette niyetim var. Yola çıktım. çalışıyorum” yanıtını verdi.

Kaynak: Cumhuriyet

07.10.2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.