Haziran’dan Yoğurtçu’ya Ziyaret

0
1569

Birleşik Haziran Hareketi Vicdan ve Adalet Nöbeti’ni ziyaret etti.IMG_1248

HDP’nin Diyarbakır’da başlattığı ve Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda devam eden Vicdan ve Adalet Nöbetini 5. gününde Haziran Hareketi meclisleri ziyaret etti. Mehmet Ayvalıtaş Parkı’nda saat 17.00’da buluşan Hazirancılar, Yoğurtçu Parkı’na 20 kişilik heyet olarak girdiler.

Ziyaret esnasında polisin parkı açık cezaevine dönüştürdüğü gözlendi. Parkın çevresinde yaşayan mahalle sakinlerinin kimlik kontrolüyle girdiği bölgeye Haziran heyeti de üstleri aranarak ve kimlik kontrolü yapılarak alındı. Birkaç polis noktasından geçilerek ulaşılan nöbet alanının dar bir alana sıkıştırılmış olduğu gözlendi.

Halkların Demokratik Partisi’nden görevlilerin yönlendirmesiyle girilen alanda, Haziran Hareketi heyetini HDP yöneticileri ve vekilleri karşıladı. Kısa bir selamlaşmanın ardından Haziran Hareketi’ne gösterdiği dayanışmadan ötürü kürsüden teşekkür edildi ve birlikte mücadele çağrısı yapıldı. Haziran Hareketi adına kürsüden konuşma yapan İlhan Şimşek faşizme karşı birlikte mücadele etmenin önemine değinerek “Vicdan ve Adalet Nöbeti’ni Haziran Hareketi olarak sahipleniyoruz” vurgusu yaptı. Nöbeti sürdüren HDP heyetiyle kısa bir sohbetin ardından karşılıklı olarak birlik, beraberlik ve dayanışma dilekleri ifade edilerek ziyaret sonlandırıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.