Hediye Ablayı Kaybettik

0
1449
Anısını Eğitim ve Dayanışma Hareketimizde yaşatacağız!

Paris’teki Direnişçiler onu iyi tanır. Hediye Abla (Sebik) ağır hasta haliyle bile eylem ve etkinliklerimize gelmeyi ihmal etmezdi. Yakalandığı kansere karşı 5 yıl yiğitçe mücadele eden Hediye Abla ne yazık ki bu mücadelede yenik düşerek aramızdan ayrıldı.

Sakin, sevecen ve ağırbaşlı haliyle Hediye Abla biz Direnişçilerde derin sevgi ve saygı uyandırdı. O, çevresine ve hayata bağlıydı. Erzurum’da doğmuş. Eşini genç yaşında kalp krizi nedeniyle kaybetmişti. Hediye Abla dört çocuğuna sahip çıktı ve onları yetiştirdi. 1998 tarihinde Fransa’ya taşındı. Kendisiyle orada tanıştık.

Hediye Abla sadece çocuklarına değil çevresine de sahip çıkan bir insandı. Yürüyüşlerimizde, pikniklerimizde, konser etkinliklerimizde bizimle oldu. Başta çocukları olmak üzere, çevresinin bizimle ilişkilerini destekledi.

Kanser hastalığı onu aramızdan aldı. Hediye Abla hastalığa karşı yiğitçe direndi. Ameliyat üzerine ameliyat geçirdi. Durumu gitgide ağırlaştı. 3 Aralık 2011 tarihinde Paris’te vefat etti.

Hediye Abla’nın cenazesi İstanbul’a götürüldü.Tuzla Aydınlı Köyü Haydar Eren cemevinde geniş bir kitle tarafından uğurlandı. 9 Aralık 2011’de toprağa verildi.

Başta ona sonuna kadar sahip çıkan evlatları Abidin Sebik, Leyla, Asuman, Nejla arkadaşlar olmak üzere bütün Direnişçlerin baş sağolsun.

Hediye Abla’nın anısı sevgimizde yaşayacak!

Anısını Eğitim ve Dayanışma Hareketimizde yaşatacağız!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.