İkizdere halkı destek istiyor: Doğa talanı da direniş de sürüyor

0
381

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Cengiz Holding tarafından yapılmak istenen taşocağına karşı Rize’nin İkizdere ilçesinde başlayan direniş 80 gündür devam ediyor.  Cengiz Holding’in yöre halkının tüm itirazlarına rağmen doğayı talan eden inşaatı sürerken halk direnişe destek bekliyor.

BirGün’den Zilan Akay’a konuşan İkizdere Dernekleri Federasyonu (İDEF) Başkanı Ziya Yıldırım, ellerinden gelenin direniş inadını sürdürmek olduğunu belirterek şunları söyledi: “Tek adam yönetimi ile dedikleri dedik bir şekilde inşaat sürdürülüyor. Ancak biz Karadenizlilerin direniş için inadı da devam ediyor. ‘Bu inşaatı yaptırmayacağız’ dedik. Şimdi ise elimizden bir şey gelmiyor, eylemlerimizi sürdürüyoruz.”

İDEF komisyon üyesi Zeynep Baş ise direnişin 80. gününde taşocağı inşaatının devam ettiğini ve inşaat için ne kadar ağaç kesildiğini bilmediklerini belirtti. İkizdere’nin toplumsal bir mesele olarak ele alınması ve sahip çıkılması gerektiğini belirten Baş, “Siz kimsiniz? Ben halkım, hukuk benim ve devlet benim. Neden sesimiz duyulmuyor?” diyerek kamuoyundan destek istedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.