İzmir Pamukyazı’da Irkçılık

0
1650

pamukyazıSuriyeliler çocuk dövdü diye Pamukyazı yerlileri ile göçmenler arasında kitlesel çatışma çıkıyor. Yerli halk “Mahalemizde Suriyeli istemiyoruz!”, diye Suriyelilerin çadırlarını yıkıyor. Medyada çadırı yıkılan yoksul insanların yerlere saçılmış eşyalarını görüyoruz. Göçmenler kucaklarında ağlayan çocuklarıyla çadırlarını terk ediyorlar.

pamukyazı 2Kavgada biri ağır olmak üzere otuz kişi yaralanmış. Beş yüz Suriyeli mahalleyi terk edip kalacak yer aramaya başlamışlar.

Bu olaylar Erdoğan’ın Suriye Emevi camisinde namaz kılmak ve padişah olmak sevdasıyla başladı. Son altı yılda dört yüz elli bin insan ölmüş Suriye’de. Beş milyon insan yurdunu terk etmek zorunda kalmış. Bunlardan üç milyonu Türkiye’de yaşıyor ve ve her yerde aşağılanıyorlar. Kadınları satılıyor bu insanların, çocukları dövülüyor.

Ülkelerini bu hale getiren Türkiye diktatörüne lanet okumaları gerekir. Onlar Erdoğan’ın ve ABD’yi dost sanıyor.

Erdoğan bu pisliğe ABD ve AB’nin teşvikiyle bulaştı. Irak ve Suriye’ye emperyalist müdaheleler sonucu öyle bir dünya ortaya çıktı ki artık Irak ve Suriye’de bir seferde onlarca insanı katleden intihar bombaları olağan hale gedli. İsveç’te bile dinci saldırılarla insanlar ölüyor.

08.04.2017

Odak Dergisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.