Kadıköy’de Eylem Yapan Liselilere Polis Saldırdı!

0
1502

Liseli Gençlik Örgütleri’nin Kadıköy’deki Bahariye Caddesi’nde düzenlediği “Karneler sizin, gelecek bizim!” eylemine polis saldırdı. Yaşları 14 ila 16 arasında olan öğrencileri, polis arkadan kelepçeleyerek gözaltına aldı.

Polisin gözaltına aldığı liselilere, gözaltı aracında işkence yaptığı öğrenilirken; polisin saldırı sırasında plastik mermi de kullandığı bildirildi.

Gözaltıları protesto etmek için bir araya gelen ikinci ekibe de polis saldırdı. HDP’li vekil adayı Musa Piroğlu ve gözaltılara tepki gösteren yurttaşlar da polis tarafından darp edildi. Polisin işkencesi ve sert saldırıları sürerken, gözaltılara tepki gösteren yurttaşların da gözaltına alındığı öğrenildi.

Kadıköy Bahariye Caddesi’nde düzenlenecek eyleme, Devrimci Liseliler (Dev-Lis), Devrimci Liseliler Birliği (DLB), Lise Anarşist Faaliyet (LAF), Liseli Öğrenci Birliği (LÖB) ve Özgür Lise çağrı yapmıştı.

Avukat Doğan: Gözaltılar Gözaltı Aracında Bekletiliyor 

Avukat Tamer Doğan, kişisel Twitter hesabı üzerinden gözaltına alınan liselilerin gözaltı aracında kanlar içinde ve darp edilerek bekletildiğini duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.