Selahattin Demirtaş: “Edirne’de Hücrede Tutulan Değil, Sizsiniz Demirtaş”

0
1940

HDP’nin tutuklu eski Eşbaşkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, tutsak edildiği Edirne F Tipi Hapishanesi’den seçim konuşması yaptı. Demirtaş, eşi Başak Demirtaş ile telefon görüşmesi yaptığı sırada halka şöyle seslendi:

“Öncelikle sesimin ulaştığı her yere, herkese selamlarımı gönderiyorum. 20 aydır burada yasa dışı bir şekilde, hukuksuz, kanunsuz bir kararla adeta siyasi bir rehine olarak tutuluyorum. Bugüne kadar benim ve arkadaşlarım hakkında hiçbir şekilde adil bir yargılama yapılmadı. Bütün mahkemelere siyasi baskılar yapılarak hukukun üstünlüğü ilkesi açıkça ihlal edildi.

Bununla birlikte elim kolum bağlıyken hükümet temsilcileri gazetelerde televizyonlarda bana yönelik iftira kampanyalarına hız kesmeden devam ediyorlar. Cevap hakkımı kullanmam bile mümkün değilken her türlü karalamaya yaparak siyasi tezgahlarını sürdürüyorlar. Ancak sizler bütün gerçeklerin farkındasınız, bunu biliyor ve görüyorum. Benim durumum sadece bir örnektir. Bugün artık ülkenin tamamı adaletsizliğin mağduru haline gelmiş durumdadır. Adaletsizlik sadece adalet saraylarında yaşanmıyor, hastanelerden üniversitelere, tarlalardan fabrikalara, devlet dairelerinden sokaklara kadar her gün her yerde herkese karşı adaletsiz uygulamalara tanıklık ediyoruz. Türkiye, yarı açık cezaevine dönüştürüldü. Bununla birlikte korku imparatorluğu oluşturmak istiyorlar.”

Konuşmanın tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.