KATLİAM PROVASI TUZLUÇAYIR’DA!!

0
1229
Halk düşmanı egemenler ne zaman başı sıkışsa beyinleri ırkçılıkla yoğrulmuş sürüleri sahaya sürmeye başlıyorlar. Birçok ilde kürt vatandaşlara saldırılar yapıldı. Öyle ki Antalya’da kürt diye Burdur’lu bir MHP’liyi linç etmeye kadar götürdüler işi.
Şimdi ise Ankara’da solculuğu ile bilenen Tuzluçayır’a polis destekli faşist saldırı gerçekleşti. Görünen o ki katliam provaları yapmaya başladılar.
AKP ve MHP’li ırkçı grupların sosyal medya üzerinden örgütlenmesi üzerine havanın kararmasıyla birlikte eli sopalı ve silahlı ırkçı gruplar, Tekmezar Parkı, Akdere ve Doğukent civarlarında toplanmaya başladı. Irkçı grubun mahalleye saldırı için toplanmasıyla Tuzluçayır halkı da sokaklara inerek, barikatlar kurup kendi savunmaları aldı ve gece boyu polis ile faşist gruplara karşı güçlü bir direniş sergiledi.
Irkçı gruplar ilk olarak Tuzluçayır Meydanı’na çıkan Tıp Fakültesi Caddesi üzerinden mahalle girmeye çalıştı. Bunun üzerine yine meydana çıkan Abidan Aktaş Sokak’ta barikatların arkasında bekleyen Tuzluçayırlılar ise saldırı karşısında ırkçı gruba havi fişek ve taşlarla karşılık verince, binlerce kişiden oluşan ırkçı grup geri çekilmek zorunda kaldı. Tam bu sırada “Cami-cemevi projesi” inşaatı yönünde yığınak yapan polis ise halka, gaz bombaları ve TOMA ile saldırdı. Bu saldırı ile birlikte halk, polis ve ırkçı gruplarlar arasında sıkıştırılmaya çalışıldı ancak başarılı olunamadı. Daha sonra NATO Yolu üzerinde toplanan ırkçı gruplar, iki kez Abidin Aktaş Sokağı’na girmeye çalıştı ancak Tuzluçayır halkının gösterdiği direniş ve müdahale sonucu püskürtüldü. Polis ve faşistler mahalleden çekildikten sonra mahalle halkıda evlerine dağıldı.
                                          ODAK/ANKARA tuzlucayir-direnis-6-1024x768 tuzlucayir-direnis-7

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.