Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Şubat’ın yıldönümünde 28 başörtülü kadınla bir araya gelecek

0
425

Medyascope muhabiri Sema Kızılarslan’ın aktardığına göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Şubat’ın yıldönümünde 28 başörtülü kadınla bir araya gelecek. Görüşme, 27 Şubat’ta İstanbul’da basına kapalı gerçekleştirilecek.

27 Şubat’ta Haliç Kongre Merkezi’nde Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek Prof. Dr. Necmettin Erbakan anmasına katılmak için İstanbul’a gelecek olan Kılıçdaroğlu, anma öncesi sabah saatlerinde 28 başörtülü kadınla görüşecek.

Haber, CHP’li yetkililerce de doğrulandı fakat görüşmenin nerede gerçekleşeceğine ilişkin bilgi verilmedi.

“Helalleşme” çağrısında bulunmuştu

CHP lideri daha önce de “helalleşme” çağrısında bulunmuş, “28 Şubatçılar’ın açtığı yaraları kapatıp helalleşeceğiz. İkna odalarına sokulan başı kapalı kızlarımızla helalleşeceğiz” demişti.

Mutabakat metni açıklanacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Şubat Pazartesi günü ise Ankara’daki Bilkent Otel’de İYİ Parti lideri Meral Akşener, DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu ile birlikte güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili mutabakat metnini açıklayacak. Ortak açıklama saat 13.30’da başlayacak.

Kılıçdaroğlu’nun daveti üzerine geçen hafta cumartesi günü (12 Şubat) İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ankara-Ahlatlıbel’de bir araya gelmişti. Toplantı sonrası yazılı açıklamada, üzerinde uzlaşıya varılan yeni sistemle ilgili mutabakat metninin 28 Şubat’ta kamuoyuna açıklanacağı duyurulmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.