MHP’li Metin Özkan’ın hırsızlık görüntüleri ortaya çıktı: “Devletime düşman bazı kirli eller tarafından oluşturulmuş montaj”

0
460

Televizyon ekranlarında sıkça “vatan”, “bayrak”, “millet” lafları ile duyduğumuz; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin eski danışmanı gazeteci Metin Özkan’ın bir restoranda aynı masayı paylaştığı kadının çantasından 700 dolar çalarken çekilmiş görüntüleri ortaya çıktı.

Olay görüntülerini Yeniçağ gazetesi yayınladı. Görüntülerin Aralık 2021’de İstanbul Göktürk’te bir restoranın kamera kayıtları olduğu belirtilirken; Metin Özkan’ın kayıtlarda bu restoranda aynı masayı paylaştığı Ufuk Enginler isimli kadının çantasına “çaktırmadan” elini attığı ve içerisinde bulunan 700 doları aldığı görülüyor.

Görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine Metin Özkan yine “devlet”, “bayrak” edebiyatına başlayarak videonun “montaj” olduğunu iddia etti. Özkan, “Dün olduğu gibi bugün de devletime düşman bazı kirli eller tarafından oluşturulmuş ve kurgulanmış görüntüler siz değerli kamuoyuna sunuldu. Öncelikle bilmenizi isterim ki olayda görüntülerde bütünü ile yalandır” savunmasını yaptı.

Parası çalınan Ufuk Enginler ise, Yeniçağ’a verdiği röportajda olayı doğrulayarak şunları söyledi:

Metin Özkan’dan şikayetçi olmadım. Biraz siyasi tarafından çekindim, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı olmasından. Allah’a havale ettim. Benim kendisiyle bir tanışıklığım yok. Tesadüfen ortak arkadaşlarımızın olduğu bir masadaydı. CNN’de bir yayına gelmiş galiba. Çıkışta ortak arkadaşlarımız olduğun için aynı masaya oturduk. Ben onu tanımıyorum yani.

Çantamdan 700 dolar çaldı, sonra geri vermek istedi. Birileri aracılığıyla parayı gönderdi ancak parayı almadım. Ben tamamen Allah’a havale ettim. Benden uzak Allah’a yakın olsun. Hiç ulaşmak istemedim kendisine, benim için büyük bir para değil zaten. O olaydan sonra kendisiyle hiç konuşmadım, görüşmedim.

Restoran sahibinin babasını tanıyorum, tesadüfen o akşam o da bizim masamızdaydı. O tanıyor Metin Özkan’ı. Görüntülerde de Metin Özkan’ın yanında bulunanları da tanımıyorum. O gece müzik çalan çocuklar vardı. Muhtemelen onlar. Doğrudan veya dolaylı herhangi bir tehdit almadım.

Görüntülerin yayınlanmasının ardından Metin Özkan Twitter adresini korumalı hale getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.