Kılıçdaroğlu: İktidara geldiğimizde Kanal İstanbul projesine kredi veren bankalara gününü göstereceğiz

0
451

T24’den Murat Sabuncu’nun sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul projesi hakkında net konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal istanbul’a destek verecek ülkelerle, CHP iktidara geldiğinde, araya mesafe koyacaklarını belirtti.

Kılıçdaroğlu ayrıca doğa ve halk düşmanı bu projeye kredi verecek bankaları da uyarırken, “Bankaların buna finans kaynağı ayıracağını düşünmüyorum. Eğer bizden bir banka buraya kredi verirse günü geldiğinde o da görür. Bakın bu kadar açık, net söylüyorum” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun konu ile ilgili ifadeleri şu şekilde oldu: “Şunu açık ve net olarak ifade edeyim. İster ihale etsinler, ister etmesinler, kime verirlerse versinler. İktidar olduğumuzda; bir, eğer o ihaleye giren yabancı bir ülke olursa biz o yabancı ülkeyle aramıza mesafe koyacağız. İki; bunların paralarını kesinlikle ödemeyeceğiz. Nereye giderlerse gitsinler. Hiçbir ülkenin şirketinin de kalkıp bu projeye gireceğini de düşünmüyorum. Bankaların buna finans kaynağı ayıracağını da düşünmüyorum. Eğer bizden bir banka buraya kredi verirse günü geldiğinde o da görür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.