Kışladan MHP’li Adaya Selam Gönderdiler

0
1590

Sivas’ta kaydedildiği belirtilen görüntüler tartışmalara yol açtı.
Yayınlanan videoda rütbeli olduğu anlaşılan bir askerin, acemi erlere komut vererek yürüyüş talimi yaptırdığı görülüyor.
Koğuşta çekildiği anlaşılan görüntülerde askerler, MHP’nin Siverek adayı Fatih Bucak’a selam gönderiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=N4Xyvxc1mA0

Sivas 5. Piyade Er Eğitim Tugayı’nda çekildiği belirtilen görüntülerde, rütbeli bir asker koğuştaki acemi erlere yürüyüş eğitimi verirken görülüyor.
Karar gazetesi tarafından yayınlanan görüntülerde hizalı yürüyüş ve sayma idmanı yaptıran rütbeli asker, daha sonra erlere emir vererek Bucak’a selam gönderiyor.

Basına verdiği demeçlerin birinde, “Biz seçime değil, ölmeye geliyoruz!” diyen MHP Şanlıurfa Siverek belediye başkan adayı Fatih Bucak’a selam gönderen rütbeli askere soruşturma açılıp açılmayacağı ise merak konusu.

Fatih Bucak Kimdir?

Daha önce AK Parti’den Şanlıurfa milletvekili aday adayı olan Bucak Aşireti’nin önde gelen isimlerinden Fatih Mehmet Bucak, MHP tarafından Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde belediye başkan adayı yapılmıştı.
Adaylığıyla ilgili sorulan bir sorya verdiği cevapta, “Bir daha Bucak’ın içinde bir tane başka partiyle araba görürsem kendileri bilir, şimdiden kendilerine mezar kazmaya başlasınlar. Biz seçime değil ölmeye geliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.