Kızının ölümünü aydınlatmaya çalışan Şaban Vatan hakkında Savcılık yeni soruşturma açtı

0
847

Giresun’un Eynesil ilçesinde yaklaşık bir yıl önce şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan hakkında, tanık Mürsel Küçükal’ın evine 50 metreden daha fazla yaklaştığı için savcılık tarafından yeni bir soruşturma başlatıldı.

Polisin, Vatan’ın evine 50 metre yaklaşmama kararı olan soruşturmanın tanığı Mürsel Küçükal’ın evinin önünden araçla geçerek kararı ihlal ettiğine ilişkin tutanak tutmasının ardından, savcılık söz konusu kararı ihlal ettiği gerekçesiyle Vatan’a yeni soruşturma başlattı.

14 Kasım’da gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan baba Şaban Vatan için, soruşturmanın tanığı Mürsel Küçükal’ın evine yaklaşmama kararı verilmişti.

Giresun Valiliği ise, Şaban Vatan hakkında soruşturma başlatılmasına ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“29/11/2019 günü saat 16.13 sıralarında Eynesil İlçe Emniyet Müdürlüğü sabit hattını arayan müteveffa Rabia Naz Vatan’ın vefatı ile ilgili olayda tanık olan ve 13/11/2019 günü Şaban Vatan tarafından şantaj, kasten yaralama, tehdit, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, adil yargılamayı etkileme fiillerine muhatap olan Mürsel Küçükal, Şaban Vatan’ın evine yaklaşmaması ile ilgili koruma kararı olmasına rağmen kendisinin ikametinin önünden araç ile geçtiğini ve tatbikat yaptığını beyan etmesi üzerine, 84-75 ve 84-90 kod nolu ekiplerimiz Mürsel Küçükal’ın evine intikal etmiştir. Eve intikal esnasında Şaban Vatan isimli şahsın 28 RB 902 plaka sayılı araç ile birlikte bahse konu yerden seyir halinde geçip uzaklaştığı görülmüştür. İkamet önünde Mürsel Küçükal ve yanında bulunan Ramazan Küçükal ile görüşülmüş, şahıslar görevli ekiplerimize ‘Şaban Vatan isimli şahsın gün içerisinde ikametlerinin önünden seyir halinde geçtiğini ve yine ikametine 50 metreden fazla yaklaşmama kararı bulunan ŞabanVatan’ın ikametlerinin etrafında bulunduğuna dair resim çektiklerini, bu resimleri kendi rızaları ile ekiplerimize verebilecekleri’ hususunda beyanda bulunmuşlardır. Şaban Vatan isimli şahsın mağdur Mürsel Küçükal’ın ikametine 50 metre yaklaşmama kararını ihlal ettiğine dair tutulan tutanak günün nöbetçi Cumhuriyet Savcısını da bilgilendirmek suretiyle Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne gereği için gönderilmiştir. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına saygıyla sunulur.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.