Leyla Güven’in Açlık Grevi 37. Gününde: Dikkat Dağınıklığı, Uyku Bozukluğu, Kilo Kaybı Artışı Var.

0
1094

Diyarbakır E Tipi Hapishanesi’nde tutuklu bulunan HDP Hakkari Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven, Abdullah Öcalan’a dönük tecridi protesto etmek için başlattığı süresiz, dönüşümsüz açlık grevinin 37. gününde.

Güven’in avukatı Cemile Turhallı Balsak yaptığı açıklamada, bir ayı geçkin süredir açlık grevinde olan Leyla Güven’in dikkat dağınıklığı yaşamaya başladığını, bu sebeple kitap okuyamaz duruma geldiğini, uyku düzeninin bozulduğunu, ses ve ışığa karşı hassaslaştığını ve kilo kaybının arttığını belirtti.

Avukat Balsak, Leyla Güven’in B1 vitamini alması için yaptıkları başvuruların nihayet sonuç verdiğini, hapishane idaresinin ilaçların getirilmesi için Türk Eczacılar Birliği’ne başvuru yaptığını ve sonucu beklediğini belirtti.

Öte yandan Leyla Güven’in gazeteci olan kızı Sabiha Temizkan da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Annemle açlık grevinin 37. gününde telefonda konuştuk. Sesi çok iyi geliyordu. Moralinin yüksek olduğunu söyledi. Bütün bu sessizliğe rağmen eyleminin sonuç alacağından çok umutlu. ‘Her şey güzel olacak, unutma!’ dedi. Sevgileri var.” diye yazdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.