“Mehmet Ağar’ın da ‘Saray’da ofisi var” iddiası

0
865

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Lütfi Yalman, katıldığı bir televizyon programında ilginç açıklamalarda bulundu.

Yalman, son günlerde çete lideri Sedat Peker’in yayınladığı videolarda adı geçen ve konuşulan Mehmet Ağar’ın, Beştepe’de bulunan “Saray”da ofisi olduğu iddialarını dile getirdi. Yalman ayrıca Doğu Perinçek ve Devlet Bahçeli’nin de “Saray”da ofisinin olduğunun konuşulduğunu ve bu kişilerin devletin nimetlerinden istifade ettiklerini belirtti.

Yalman açıklamasında şunları söyledi:

“Devlet Bahçeli’nin sayın Cumhurbaşkanı hakkında söylediği laflara ben tahammül edemiyordum zamanında. Hâlâ da bunu kaldıramıyorum. Ama ne oldu da bu kadar ağır laflardan sonra bir araya gelindi? Bu sorunun cevabını bulamıyorum. Devlet Bahçeli’nin ve Doğu Perinçek’in hükümetin ve Tayyip Bey’in yanında yer almasını ve desteklemesinin hangi gerekçe olduğunu çok bilemiyorum.

Bir açıklama yapmak lazım. İktidarın nimetlerinden istifade ediyorlar. Sayın Cumhurbaşkanının devletteki atamalar konusunda bile yer yer rahatsız olabileceği kanaatindeyim. Bu siyasi değil, şahsi düşünce. Elbetteki rahatsız olduğu taraflar var. Zaman zaman bilgiler geliyor, Doğu Perinçek’in, Devlet Bahçeli’nin -zaten olması normal iktidar ortağı görünümünde- hatta Mehmet Ağar Bey’in bile Beştepe’de ofislerinin olduğu söyleniyor. Böyle iddialar var. Değişik siyasi ortamlarda söyleniyor ve konuşuluyor bunlar. Zaman zaman basına da yansıyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.