AA muhabirinin kovulması, gerici yandaş yazarlardan Dilipak ve Karagül’ü de birbirine düşürdü…

0
491

AA muhabiri Musab Turan, Süleyman Soylu’yla ilgili soru sorunca hem işinden kovuldu, hem de hakkında soruşturma açıldı. Yaşanan bu gelişme gerici yandaş yazarları da birbirine düşürdü. 

Keneviri övmesiyle bilinen gerici Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Musab Turan’ın abisinden dolayı suçlanmasına tepki gösterdi. Dilipak, sosyal medya hesabı üzerinden, “AA muhabirini atın, yargılayın, ama abin FETÖ’cü diye değil. Suçun şahsiliği ilkesi vardır. ifadesini kullandı. Abisi tutuklu bakan, büyükelçi, politikacı, bürokratları sayalım mı? Herkese FETÖ’cü etiketi yapıştıranlardan şüphe ederim ben. Mafyası olan politikacı, politikacısı olan Mafya yok mu!” ifadelerini kullandı. 

Bu sözler üzerine bir diğer gerici yazar İbrahim Karagül, Abdurrahman Dilipak’ı eleştirerek onunla ilgili imada bulundu. Karagül Twitter’dan şu yorumu paylaştı: “İçeride kurulan ‘cephe’nin muhafazakar ayağı;  Abdurrahman Dilipak ve Ahmet Taşgetiren üzerinden mi yürütülüyor? Konuşmaları, yazıları, nefret sınırına varan üslupları, pozisyon alışları bireysel bakış farkının, muhalif olmanın çok ötesinde. Şaşırtıcı, merak uyandırıcı.”

Bu iki açıklama, sosyal medyada da günün konusu oldu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.