Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: “Mühendisler de atanamıyor ama böyle ağlamıyor”

0
209

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) mağduru öğretmenler, Twitter’da #MahmutÖzerİstifa kampanyası başlattı. Başlatılan kampanya sonrası Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile görüştüğünü iddia eden bir öğretmenin söylediği sözler gündem oldu. Özer, atamayan öğretmene  “Düşük puanlılar atandıysa istifa ederim. Mühendisler de atanamıyor ama böyle ağlamıyor” ifadelerini kullandı. 

Öğretmenler, bugün eğitim ve öğretim yılının açılışı sebebiyle AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Bakan Mahmut Özer’in katıldığı Sancaktepe Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi’ne gitti. Öğretmenler burada hem Cumhurbaşkanı Erdoğan hem de Özer ile görüştü. 

Görüşmede yer alan bir öğretmen; 2020 yılında KPSS’de 78 puan alan, 2021’de 77 puanlı öğretmenlerin atandığını söyledi. 

Sözcü’ye konuşan öğretmen şunları belirtti: “Görüşme planlı bir şey değildi. Cumhurbaşkanı konuşmasından sonra Bakan beyle giderken demirlerin oradan seslendik. Önce anlamadılar. Bırakmadık seslenmeye devam ettik, ‘2020 KPSS mağduruyuz’ diye. Cumhurbaşkanı da Bakan da sonra duydu ve dinlediler.

Bakan Mahmut Özer, bize aynen ‘Sizden düşük puanlılar atandıysa istifa ederim’ dedi. Cumhurbaşkanımız da ‘Böyle bi durum varsa ben zaten kendim görevden alırım’ dedi.

Ama Bakan Özer, ‘2 yılın puanlarını böyle karşılaştıramazsınız’ görüşünü savundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Cumhurbaşkanımız siz Ankara’ya döneceksiniz ben dinlerim’ dedi. Bunun sonrasında Bakan Mahmut Özer ile içeride görüşmeye devam ettik.

Çok fazla konuşmamıza fırsat vermedi. Söylediklerimizi kabul etmedi. Tam tersine 2021’de atananların çoğu 2020’de girenler dedi. Ben o görüşmede kendimi tutamadım ağlamaya başladım. Bakan bana ‘Mühendisler de atanamıyor ama böyle ağlamıyor” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.