Morales, doğal kaynakları millileştirdiklerinden dolayı kapitalistler için “terörist” konumunda olduklarını söyledi

0
864

Bolivya’da kendisine yapılan darbe sonucunda istifa eden Evo Morales, iltica ettiği Meksika’da düzenlediği basın toplantısında “Kapitalist bir sistem için terörist konumundayız” ifadelerinde bulundu.

Meksika’nın başkenti Mexico’da konuşan Morales, “Kapitalist bir sistem için biz terörist konumundayız. Doğal kaynakları millileştirip Bolivya’yı değiştirdiğimiz için bizi asla affetmeyecekler, insanın en çok canını acıtan şey bunların hepsini yerle bir edecekler” dedi.

Bolivya’nın eski Devlet Başkanı Evo Morales, 10 Kasım’da istifa etmesinin ardından iltica ettiği Meksika’nın başkenti Mexico’da düzenlediği basın toplantısında şu ifadelerde bulundu:

“KAPİTALİST BİR SİSTEM İÇİN TERÖRİST KONUMUNDAYIZ”

“Interpol’ün mevcut olmayan suçlar nedeniyle beni Güney Amerika’da aradığını bildirmek isterim” diyen Morales, “Kapitalist bir sistem için biz terörist konumundayız. Doğal kaynakları millileştirip Bolivya’yı değiştirdiğimiz için bizi asla affetmeyecekler, insanın en çok canını acıtan şey bunların hepsini yerle bir edecekler”

“DARBE BÜTÜN ÜLKEYE YAPILDI”

“Darbe yalnızca Evo’ya değil bütün ülkeye yapıldı. Bütün dünya halklarının birliğine referans olarak konulan ‘Çokuluslu Devlet’ statüsünü kaldırmak istiyorlar. Faşizm, kültür ve düşünce farklılığını kabul etmiyor”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.