Teslim Töre son yolculuğuna uğurlandı

0
1270

İsviçre’de yaşamını yitiren 68 kuşağının önder isimlerinden Teslim Töre, dün Karacaahmet Sultan Dergahı’nda yapılan cenaze töreninin ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda yoldaşı Sinan Cemgil’in yakınında toprağa verildi.

Cenaze töreninde yapılan konuşmalarda Teslim Töre’nin mücadeleci kişiliği, devrime bağlılığı ve alçakgönüllülüğü sık sık vurgulandı.

Cenazede konuşan kızı Muazzez Töre, “Babam hep mücadele etti. Hapis yattı. Geride kalanlar mücadelesini katlayarak büyütecekler ve babam da bu topraklarda demokrasi inşa edilince huzur içinde yatacak.” dedi.

Teslim Töre, Karacaahmet Sultan Dergahı’nda yapılan törenin ardından kalabalık bir kortej oluşturularak Karacaahmet Mezarlığı’na omuzlarda taşındı. Yürüyüş esnasında sık sık “Fabrikalar, tarlalar, siyasi iktidar her şey emeğin olacak” sloganı atıldı.

Mezarlığa gelindiğinde mezarı başında konuşmalara ve sloganlara devam edildi. Mustafa Özenç’in “O büyük gün geldiğinde” şiiri okundu. Teslim Töre Nurhak türküsü ve Enternasyonal marşı ile sonsuzluğa uğurlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.