Nasrallah: ”Hiç kimse bu saldırılarla ilgili Filistinlileri suçlamaya kalkmasın. Kimse Suriyelileri de suçlamasın. Bu saldırı Hepimizedir!”

0
1343

Nasrallah

Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah, Paris ve Beyrut’taki IŞİD saldırılarını kınadı. “IŞİD Suriye’de de Irak’ta da yeniliyor.”, diyen Nasrallah, yaşanan olayları değerlendiren bir konuşma yaptı. Konuşmasına Paris’teki ve Beyrut’un Burj el Barajneh bölgesindeki IŞİD katliamlarını kınayarak başladı.

Beyrut’taki saldırıyı değerlendirdiği konuşmasında Nasrallah, Burj el Barajneh bölgesinde Filistinli mültecilerin yaşadığına ve bu saldırıdan dolayı kimsenin Filistinlileri sorumlu tutmaya hakkı olmadığına işaret etti.
Nasrallah, “Hiç kimse bu saldırılarla ilgili Filistinlileri suçlamaya kalkmasın. Karşı karşıya bulunduğumuz terör hiçbir ayrım gözetmiyor. Hiç kimse Burj el Barajneh’deki saldırganlardan birisi Suriyeli diye Suriyeli mültecilere saldırmaya kalkmasın. Hiç kimsenin Burj el Barajneh’deki patlamada bir Sünni’nin parmağı var diye Sünnilere saldırmaya da hakkı yok” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.