“ONURLU AKADEMİSYENLER” KORAY ÇALIŞKAN’I İSTİFAYA DAVET ETTİ

0
1467

indir (6)

 

1 Kasım genel seçimlerinden önce AKP’nin oyunu % 47’ye çıkarması durumunda istifa edeceğini açıklayan Koray Çalışkan gazete ilanı ile istifaya davet edildi.

AKP’li yıllarda yaşanan, katliamlar, iş cinayetleri, yolsuzluklar, erkek şiddeti, zulüm, baskı ve teröre ses çıkarmayan; tek bir istifa çağrısı dahi yapmayan yandaş “akademisyen”ler, Çalışkan’ın istifa etmesi için gazete ilanı verdi.

Koray Çalışkanilan

1 Kasım öncesi Nazlı Ilıcak ile birlikte katıldığı bir televizyon programında Koray Çalışkan’ın “Ben siyaset bilimciyim, ben araştırmacıyım. 1. parti yüzde 40’ı bulsun mutlu olsun, zil çalıp oynasın. AKP yüzde 47 oy alsın ben akademisyenliği bırakırım” açıklamasından dolayı istifa çağrı yapan “Onurlu Akdemisyenler Platformu”, “Onurlu İnsan sözünü yemez” başlığı ile verdiği ilanda, Çalışkan’ın sözünün arkasında durarak istifa etmesi istendi.

Soma katliamı, Suruç katliamı, Ankara katliamı gibi olaylarda tek ses çıkarmayan, üniversitelerde öğrencilere yapılan terörü es geçen, darbe ürünü YÖK ile hiçbir problemi olmayan bu “akademisyenler”in kimlikleri merak konusu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.