Özhaseki: “Tayyip Bey izin verirse Mansur Yavaş’la tv programına çıkmak, tartışmak isterim.”

0
1241

AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, bir röportaj sırasında Mansur Yavaş’la televizyon programına çıkıp çıkamayacağına ilişkin soru sorulması üzerine, “Tayyip Bey izin verirse çıkmak, tartışmak isterim.” diyerek yanıt verdi.

Soru üzerine Özhaseki şunları söyledi, “Her zaman isterim, bunda bir sıkıntım yok. Zaten o konuda kendime özgüvenim var. Ancak partimiz karar verirse ki, yaklaşık on yıldır, parti genel merkezi adayların tartışma programlarının kavgaya dönüştüğü, milleti de bunalttığıyla ilgili kanaat sahibi olduğu için o prensip itibariyle duruyor. Ben önümüzdeki günlerde şahsen Tayyip Bey izin verirse çıkmak, tartışmak isterim.”

Duvar Gazetesi’nden Özlem Akarsu Çelik’in sorularını yanıtlayan Özhaseki ayrıca, anketlerde Mansur Yavaş’ın önde olduğuna ilişkin haberlere dair, “Mansur Bey’e bakarsan yüzde 80’leri buluyor o. İlk günlerde neredeyse öyle söylüyordu. Ben de öyleyse çalışmasın, çayını kahvesini içsin dedim. Yeni CHP yönetimi son birkaç yıldır özellikle bu taktiği uyguluyor. Referanduma giderken, Cumhurbaşkanlığı seçiminde, genel seçimde yaptı. ‘Öndeyiz, öndeyiz, geliyoruz, aldık.” O akşam oluyor, sandıklardan çıkan gerçekler yüzlerine çarpıyor, o zaman taktik değişiyor. ‘Oylar çalındı, sandık güvenliği yok! YSK yok mu zaten! Hiç güvenilmez bunlara!’ Dört seçimdir böyle. Hiç değişmiyor.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.