PARİS’TEKİ KATLİAMI NEFRETLE KINIYORUZ

0
1950

12/01/2013-

PKK’nin kurucu kadrolarından direnişçi insan Sakine Cansız, KNK Paris temsilcisi Fidan Doğan ve KNK çalışanı Leyla Şaylemez’in alçakça katledilmelerini nefretle kınıyoruz.
Ezilen insanlığın başı sağolsun.
Bu saldırılar karşısında Kürt ulusal hareketinin yanındayız. 

9 Ocak günü Paris ( Gare de L’Est ) teki Kürdistan Enformasyon Merkezi’nde alçakça işlenen cinayetin ardından binlerce insan katliamı lanetlemek için enformasyon bürosunun önünde toplanıp protesto gösterisinde bulundu. Direnişçiler olarak protesto gösterisinde yer alarak katliamı lanetleyip Kürt halkının acılarını paylaştık.

Paris’teki büyük gösteri ise 12 Ocak Cumartesi günü düzenlendi. Avrupa’nın değişik ülkelerinden katılmlarında olduğu yürüyüş yine Gare de L’Est meydanından başladı. Onbinlerce kişi yürüyüşün başlama saatinden önce alanda buluştu. Kitlesel katılım nedeniyle yürüyüşün ilerlemesi uzun zaman aldı.

Ezilen halkların dayanışma örneği gösterdiği bir yürüyüş oldu. Değişik halklardan ve inançlardan insanlar yürüyüşe katıldılar.

Fırat Haber Ajansı ‘’Paris’teki en büyük Kürt yürüyüşü’’ diye geçti haberini. Haberin bir yerinde ise ‘’Türkiyeli sol organizasyonlardan MLKP, MKP, ATİK, DİDF, DHK, DKP, ADHK, EÖÇ ve KDÖ bayrak ve pankartları ile eyleme yoğun bir şekilde katılarak dayanışma gösterdi’’  şeklinde yazılıydı. Biz de bu dayanışmanın içinde olmamıza rağmen yok sayılmışız. Direnişçiler olarak ‘’Che’’ resimli ODAK flamalarımızla yürüyüşün toplanma anından bitimine kadar alandaydık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.