Perinçek hedefini açıkladı: “Türkiye’yi Erdoğan ile beraber yönetmeye mecburuz!”

0
1927

Bir dönem “Tayyip Erdoğan yıkılacak, AKP yıkılacak!” sözleriyle iktidarın tepkisini üzerine çeken Doğu Perinçek, bugün yaptığı bir açıklamada, Ergenekon davasında tutuklu kaldığı döneme kadar CIA’nın kontrolünde olduğunu iddia ettiği Tayyip Erdoğan’sız bir iktidar düşünülemeyeceğini öne sürdü.

Ergenekon davasından yargılanan ve serbest bırakılmasının ardından Erdoğan’ın görüşlerinin kendi görüşleriyle paralellik taşıdığını ifade eden Perinçek, bu yakınlaşmayı “Cemaate ve PKK’ya karşı oluğu için.” diyerek açıklamıştı.

Partisinin İzmir’de düzeldiği bir toplantıda konuşan Perinçek, “Erdoğan ile beraber Türkiye’yi yönetmeye mecburuz” dedi.

Geniş tabanlı bir hükümetin kurularak zorlukların paylaştırılması gerekir, diyen Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek şöyle konuştu: 

“AK Parti’yi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı dışlayarak Türkiye buradan çıkamaz. Vatan Partililer de bunu söyleyince yakama yapışıyor, ‘Tayip Erdoğan’la beraber mi Türkiye’yi yöneteceksin?’ Evet Tayyip Erdoğan ile beraber Türkiye’yi yönetmeye mecburuz. Türkiye’ye Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde tek başına onunla buradan çıkamaz ama onsuz da buradan çıkamaz. Çünkü hala arkasında Türkiye’nin yarısı var. Devlet Bahçeli de onunla birlikte, ikisi Türkiye’nin yarısı ediyor. Bir de onun tabanında vatansever, emekçi, zanaatkar güçler var. Tayyip Erdoğansız bir hükümet kurmaya kalktığınızda o hükümet, FETÖ, PKK, CHP, İYİ Parti hükümeti olur. Onlar da Türkiye’yi yangın yerine çevirir, 3 ay yönetemez.”

Doğu Perinçek kısa bir süre öncesine kadar Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarındaki diğer yöneticileri CIA kontrolünde olmakla suçluyor ve yıkılmaya mahkum olduklarını söylüyordu:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.