Akşener: Meğer memleketi kasıp kavuran soğan lobisiymiş

0
1202

Dün İYİ Parti TBMM grup toplantısında konuşan Meral Akşener, eğitim, ekonomik kriz ve dış politika gibi konular hakkında partililerine seslendi.

Akşener, ekonomik kriz ile ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmek yerine hedef şaşırtmaya çalışan iktidarın son numarası olan soğan stokçuluğu iddiası üzerinden Erdoğan’ı eleştirdi.

“Bu sefer yeni bir lobi icat etti. Soğan lobisi. Meğer memleketi kasıp kavuran soğan lobisiymiş. Soğanı terör örgütü ilan etti. Borazan medyanın attığı manşete bakın, ‘Mardin’de bir depoda 30 ton soğan ele geçirildi!’. Türkiye’nin ekonomisi bir kamyon soğanla mı çöküyor? Domates uçmuş gitmiş yarın seraları da mı basacaksın?” şeklindeki sözleri dinleyicilerden büyük alkış aldı.

Türkiye ekonomisinin 2002 seviyesine döndüğünü belirten Meral Akşener, “Anlaşılan o ki, başladığı noktada bırakmaya karar verdi!” diyerek Erdoğan’a yüklendi.

Ekonomideki kötü gidişatın önünü almak için türlü oyunlar oynandığını söyleyen Akşener, “Doğalgaz ve elektrik zamları yetmedi trafik cezalarıyla bütçe tutturmaya çalışıyorlar.” dedi.

Geçtiğimiz hafta bir soğuk hava deposuna baskın yapılmış ve stoklandığı iddia edilen tonlarca soğanın görüntüsü basına servis edilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.