Rabia Naz ile İlgili Yeni İddia: “Birçok çocuğu intihara sürükleyen ‘Mavi Balina’ oyununu oynadığını duydum.”

0
1034

Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan’ın ölümünü araştırmak için kurulan TBMM Araştırma Komisyonu’nunda konuşan eski Eynesil Belediye Başkanı Cafer Somuncuoğlu, “Rabia Naz’ın ‘Criminal Case’ ve birçok çocuğu intihara sürükleyen ‘Mavi Balina’ oyununu oynadığını duydum.” dedi.

Rabia Naz Vatan’ın ölümünü araştırmak için kurulan TBMM Araştırma Komisyonu dün, baba Şaban Vatan’ın Rabia Naz’ın hayatını kaybetmesine sebep olduğunu iddia ettiği trafik kazasından sorumlu tuttuğu eski Eynesil Belediye Başkanı Cafer Somuncuoğlu’nu da dinledi.

Rabia Naz’ın “Criminal Case” ve “Mavi Balina” oyununu oynadığını duyduğunu söyleyen Somuncuoğlu, komisyonun buna yoğunlaşması gerektiğini ifade etti.

Rabia Naz’ın sosyal medya hesabından söz konusu oyunları oynadığına ilişkin görüntüleri komisyon üyeleriyle paylaşan Somuncuoğlu, olayın trafik kazası olup olmadığını bilmediğini belirterek, “Şaban Vatan şimdiye kadar dört ayrı arabanın kızına çarptığı iddiasında bulundu, artık karar sizin.” dedi.

Ne Olmuştu?

11 yaşındaki Rabia Naz Vatan, 12 Nisan 2018’de Giresun’un Eynesil ilçesindeki evinin önünde yaralı halde bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

Rabia Naz Vatan soruşturmasında, baba Şaban Vatan, görgü tanıkları ve olayın oluş şekli itibariyle intihar olmadığını ve kızının trafik kazasında yaralanıp intihar süsü verildiğini iddia etmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.