Rusya’dan Türkiye’ye Uyarı

0
1356

erdogan-putin-3-gidahattiCumhurbaşkanı Erdoğan dün katıldığı bir toplantıda, Suriye konusunda BM Güvenlik Konseyi’nin bir adım atamadığını belirterek Suriye’deki ölümlerin 1 milyona ulaştığını, bu ölümlerin devam ettiğini söylemişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz ’sabır sabır’ dedik, en sonunda dayanamadık ve Suriye’ye ÖSO ile beraber girmek zorunda kaldık. Niçin girdik ? Bizim Suriye’nin topraklarında gözümüz yok. Mesele toprakların gerçek sahipleri topraklarına sahip olsunlar, bunu sağlamak için, yani orada bir adaletin tesisi için varız. Devlet terörü estiren, zalim Esed’in hükümdarlığına son vermek için biz oraya girdik. Başka bir şey için değil” demişti.

Gazetecilere konuşan Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, “Açıklamalar bizim için sürpriz oldu. Bu çok ciddi bir açıklama ve hem önceki açıklamalardan hem de bizim mevcut duruma yönelik anlayışımızdan farklılık gösteriyor. Türk ortaklarımızın bununla ilgili bize bir açıklama sunacağını ümit ediyoruz” dedi.

Rus Dışişleri Sözcüsü Zaharova ise Erdoğan’ın sözleri ile ilgili olarak ‘’ “Biz söylenen sözlere değil uluslararası anlaşmalarda atılan imzalara bakarız” dedi.

30.11.2016

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.