Saray İttifakı Çöktü Mü?

0
1412

Af ile başlayıp andımız tartışmaları ile devam eden gerginlik AKP ve MHP’nin ‘Cumhur’ ittifakının sonunu getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçimler için “Temelini Cumhur İttifakı’nın oluşturduğu anlayışı koruyacağız, onu devam ettireceğiz.” sözlerinin ardından Bahçeli yerel seçimlerde hiçbir ittifak niyetlerinin kalmadığını söyledi.

Partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP’nin karşı çıktığı af teklifiyle ilgili  “Vazgeçmek de geri dönüş de yok.” dedi.

“Hiçbir ittifak bir tarafın reddedilmesi ile, geri adıma zorlanması ile, yok sayılmasıyla, önermelerinin görmezden gelinmesiyle ayakta kalmayacaktır. Hiçbir ittifak pozisyon hatırlatmasıyla, zamana oynamayla varlığını devam ve idare ettiremeyecektir. Heyetler görüştü görüşmedi, yasal zemin vardı yoktu tartışmalarına son vermenin vakti gelmiştir. Bu kronikleşmiş süreci uzatmanın anlamı ve alemi yoktur. Herhangi bir ittifak beklentimiz, ittifak niyetimiz geldiğimiz bu aşamada artık kalmamıştır. Zoraki görüşmelerle bir yere varmanın imkanı olmayacaktır. Oyalanmaya, umutlarla oynamaya lüzum da yoktur. Kendi yolumuzu sadece kendimiz çizeceğiz.” diyerek sözlerine devam eden ve ittifakı bitirdiğini söyleyen Bahçeli, yerel seçimlerde de kendi adayları ve kendi amblemleriyle her seçim bölgesinde mücadele edeceklerini belirtti. Ayrıca Suudi gazeteci Kaşıkçı ve Rahip Brunson olaylarına da değinen MHP lideri, her bir olayı birer skandal olarak değerlendirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.