Seçim yatırımları canımı sıkıyor!

0
1456

2008’in ortalarında boy gösteren ve hala içinde bulunduğumuz bu ekonomik sıkıntı, büyük işletme sahipleri ve ülke yöneticilerinin Türkiye tarihinde emsali görülmemiş bir eseridir. Bu sıkıntının sebebi ya da etkilenen kesim düşünüldüğünde para babalarının ve yöneticilerin inanılmaz bir rant yarışı içerisinde olduğu anlaşılır durumdadır.

Talan varmışçasına birilerinin servetine, servet eklemesi gözden kaçar bir durum değildir. İşte bu rant yarışından etkilenip binlerce kişinin işsiz kalması ve binlerce ailenin ciddi anlamda sıkıntı çekmesi yoksa seçim öncesi bir ön hazırlık mıdır? Şu dönemlerde tek ve en net gerçek olan kriz ve işsizlik politik oyunlarla gizlenilmeye çalışılıyor. Fakirin daha fakir; zenginin de daha zengin olduğu bu dönemde neden kameralar varoşlara gitmiyor? Neden mikrofonlar aç insanlara uzatılmıyor? Yoksa gerçek ortaya mı çıkacak?

Neden gündem sürekli politik oyunlarla meşgul ediliyor?

Yapılan yardımlara ülke yöneticileri “seçimle bir alakası yoktur, tamamen hayır işidir” diyor. Peki soralım Tunceli halkının beyaz eşya sorunu son iki ayda mı ortaya çıktı?

Emekçi mahallelerindeki insanlar sadece son iki aydır mı erzak tüketiyor ya da sadece son iki aydır mı ısınıyor?

Filistin senelerdir ölüyor. Son iki ayda mı akıllara geldi? Peki akıllara geldiğinde neden Davos zirvesi beklenildi? Bu iki ay neden bu kadar önemli?

İşte bütün bu politik oyunlar halkın ekonomik sıkıntısını saklayamıyor. Biz bu soruların cevaplarını almak için alanlardayız. Gerçekleri gündeme taşımak için alanlardayız.

Sarıgazi’den bir ODAK okuru.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.