Şehidimiz Cemalettin’in Yolundayız

0
1571

Bundan 38 yıl önce, 1979 yılında katledilen şehidimiz Cemalettin Yalçın’ı saygıyla anıyoruz.11960114_768562583269656_8064275829770114357_n

Cemalettin Yalçın bizler için yoldaşlığın, arkadaşlığın, militanlığın ve işkencede direnişin sembolüdür. Girdiği çatışmada ağır yaralı şekilde yere düştüğünde, kendisini taşımak için gelen arkadaşlarına “Beni bırakın, size yük olurum, güvenmiyorsanız kafama sıkın” diyebilmiştir. Devletin kolluk kuvvetleri bu şekilde yakaladığı Cemalettin’den günlerce işkence yapılmasına rağmen, tek kelime dahi alamamıştır. O, arkadaşlarına sözünü tutmuş; mücadelesini işkencede direnişi ile bir adım daha ileri taşımıştır.

Cemalettin, onu tanıyanlar açısından büyük bir değerdir. Yaşadığı Sanayi Mahallesinde saygı ile anılır. İnsanlar hala ondan bahseder. Cemalettin, herkesin halen anarken ifade ettiği gibi “farklıdır”.

Cemalettin Yalçın, Direnişçilerin ilk şehididir.  Kendisinden sonra gelenlere ışık tutmuştur. Yoldaşları, onu düşünerek, anarak direnmiştir işkencelerde. Onu hatırlayarak bir an bile pes etmemiştir, geri durmamıştır mücadeleden.

Cemalettin, ulaşmaya çalıştığımız “yeni insan”dır. Yoldaştır, kadrodur.

Ant olsun ki onun yolundan bir an bile olsa geri dönmeyeceğiz. İdealleri ve mücadelesini unutmayacağız. Uğruna ne bedeller ödersek ödeyelim…

Şehitlerimiz gurur ve esin kaynağımızdır.

Şehitlerimiz yaşam ve mücadele inancımızdır.

Cemalettin Yalçın Ölümsüzdür!

29.08.2017

ODAK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.