Sevda Noyan’a bir şey diyemeyen RTÜK Başkanı, sunucuları uyardı: Yorum yapmanızı engelleriz

0
1190

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Başkanı Ebubekir Şahin, katıldığı video konferansta haber programı sunan spikerleri uyardı. Şahin, “Eğer böyle devam ederse, kanunda yeri var, bu konuda yeni bir karara alırız. Haber bültenleri yorum yapmadan, haber bülteni şeklinde sunabilirler” dedi.

İnternet üzerinden yapılan bir video konferansa katılan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, soruların soruları yanıtladı. Salgın sürecinde RTÜK’ün tutumunu değerlendiren Şahin, haber programlarını sunan spikerleri de uyarmayı ihmal etmedi. Şahin konuşmasında şunları söyledi: “Buradan uyarıyorum, normalde kanuna göre yorum yapması mümkün değildi. Gerçekten bu işi iyi yapan arkadaşlarımızın yorumlarını engellemeyelim diye biz de diğerlerininkini engelleme adına karar almıyoruz. Eğer böyle devam ederse, kanunda yeri var, bu konuda yeni bir karara alırız. Haber bültenleri yorum yapmadan, haber bülteni şeklinde sunabilirler.”

Ceza vermeye devam edeceğiz

Şahin kanallara verilen cezalarla ilgili de, “Siyasi rant elde etmeye çalışan medya kuruluşu varsa biz buna nasıl sessiz kalabiliriz. Tabi ki cezalarımızı verdik ve vermeye de devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Aynı Şahin, ekranlardan “50 kişiyi götürebileceğini” açıklayan Sevda Noyan hakkında ise “çok büyütülecek bir konu olmadığını” söylemişti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.