Soylu çelik yelek giyen Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı: ‘Devleti aşağılıyor, yazıklar olsun’

0
161

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Samsun ve Ankara mitinglerine çelik yelek giyerek çıkması İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu rahatsız etti. Kılıçdaroğlu’nun çelik yelek giymesini “tehlike oyunu ve devleti aşağılamak” olarak niteleyen Soylu “Yazıklar olsun” dedi.

Soylu özetle şu ifadeleri kullandı:

“7 yıldır içişleri bakanlığı yapıyorum. Bütün terör örgütlerinin hedefindeyim. Amerika’nın hedefindeyim. Dün Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, görünmesini sağlayarak çelik yelek giymiş. 11 yıldır bu ülkede seçim yapıyorsun, kılına zarar geldi mi? Burnuna sinek kondu mu? Veyahut da bununla ilgili dönüp şöyle bir problemim şöyle bir sıkıntım var dediğin bize müracaat ettiğin hangi meselede Türkiye Cumhuriyeti bunun tedbirini almamış? Biz Güneydoğu’da çocuklarımız rahat okula gidemezken, şuan da çoluğu çocuğu, annesi, kızı herkesin rahat bir hayat yaşadığı, PKK’dan PYD’den kurtarıp huzura götürdüğü bir Türkiye’de Ankara’dan İstanbul’a yürümüşüsün, kilometrelerce yürümüşsün, ayağına en ufak bir sıkıntı gelmemiş. Bunu sağlayan güvenli bir Türkiye’yi, sanki bir şey varmış gibi, sanki bir tehlike varmış gibi oyunlara girebilmek. Türkiye Cumhuriyeti Devletini böyle aşağılamaya çalışabilmek, ‘beni öldürecekler, beni şöyle yapacaklar, beni böyle yapacaklar’ diye kendi üzerinden yeni bir istismarın içine girebilmek tiyatrodan başka bir şey değildir.”

Ne olmuştu?

Seçime sayılı saatler kala Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki suikast iddialarının gündeme gelmesiyle birlikte, Kılıçdaroğlu, Samsun ve Ankara mitinglerine çelik yelekle çıkarken, Kılıçdaroğlu’nun konuştuğu sahnede korumaların da artırıldığı ve silah taşıdığı görülmüştü. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.