Süleyman Soylu’dan tepki çeken Kılıçdaroğlu paylaşımı

0
858

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün TÜRGEV ve ENSAR vakıflarıyla ilgili kısa bir video yayınladı. Bu açıklamalar AKP’liler tarafından tepkiyle karşılandı. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına bir tepki de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Soylu, üzerinde yalancı yazısı yazan Kılıçdaroğlu’na ait bir fotoğrafı sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Soylu’nun bu paylaşımına CHP’li isimlerden tepkiler yağdı. O tepkilerden bazıları şöyle: 

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Sana hangi birini yazsak diğerinin hatrı kalır, halkımız boşluğu doldursun…”

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır: “Hakkındaki yüzlerce iddiaya aylardır cevap verememiş Suç İşleri Bakanı’na bak. Terbiyesiz adam, ülkede asayişi sağlamakla görevlisin ama uyuşturucu kaçakçılarından, cinsel suç faillerine kadar herkesle kirli ilişkilerin var. Hala daha utanmayıp seviyeni belli ediyorsun.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel: “Sen birine ‘yalancı’ dedin diye kimse yalancı olmaz ancak belgeler kimin yalancı olduğunu gözler önüne seriyor. Fotoğraf çektirecek suçlu bulamayınca part time trollüğe başlamanı ve kimin yalancı olduğunu gösteren bu belgeyi milletimizin takdirine sunuyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.