Taksim saldırısı zanlısının 3 kardeşi IŞİD üyesiyken Irak, Rakka ve Membiç’te öldürülmüş; 1 kardeşi ise IŞİD’den ayrılıp ÖSO’da komutan olmuş

0
116

Taksim’de 6 kişinin ölümüne 81 insanın da yaralanmasına yol açan bombalı saldırının zanlısı Ahlam El Beşir’in kardeşleri hakkında yeni bilgiler yayınlandı.

Ahlam El Beşir’in 3 kardeşinin IŞİD saflarında savaşırken öldüğü, 1 kardeşinin ise IŞİD’den ayrılarak ÖSO’ya katıldığı ve şu anda Afrin’de ÖSO komutanı olduğu belirtildi.

Al-monitor’dan Amberin Zaman’la mülakat yapan DSG Komutanı Mazlum Kobani, “İstanbul’daki bombalı saldırıdan kimin sorumlu olduğunu düşünüyorsunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Bence bu, Türk hükümetinin bize karşı savaşa zemin hazırlamak için tasarladığı bir provokasyon eylemiydi. Birçok araştırma yaptık ve saldırının Türkiye’nin kontrolünde faaliyet gösteren Suriyeli muhalif gruplar tarafından gerçekleştirildiği sonucuna vardık. Örneğin, bombayı yerleştirdiği için tutuklanan kadının İslam Devleti (IŞİD) ile bağlantılı bir aileden geldiğini tespit ettik ve bu bilgiyi ilk kez medyaya ifşa ediyorum. Kardeşlerinden üçü İslam Devleti için savaşırken öldü. Biri Rakka’da, diğeri Menbiç’te ve üçüncüsü Irak’ta öldü. Diğer bir erkek kardeşi ise Afrin’deki Türkiye destekli Suriye muhalefetinin (ÖSO) komutanı. Üç farklı IŞİD savaşçısıyla evlenmiş ve ailesi Halepli. Bombalama olayıyla kesinlikle hiçbir ilgimiz yok ve böyle bir politikamız da yok.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.