“Tam kapanma”da cenaze töreni herkese yasak, AKP’ye ve tarikatlara serbest!

0
530

Urfa’da koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren Risale-i Nur tarikatının önde gelen isimlerinden 82 yaşındaki Mustafa Kılıç’ın cenaze töreninde koronavirüs tedbirleri hiçe sayıldı.

İHA’nın aktardığı habere göre tarikatın önde gelen isimlerinden Kılıç için Urfa’nın Eyyübiye ilçesindeki Yusuf Paşa Camisi’nde düzenlenen cenaze namazına aralarında AKP milletvekilleri ve belediye başkanlarının da bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. Kalabalık salgın tedbirlerini ve sosyal mesafe kuralını uygulamadı. Ayrıca cami avlusunun tamamen dolmasından dolayı cenaze namazı için bir cadde trafiğe kapatıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, yarın sabah saatlerinde sona erecek AKP tipi “tam kapanma” kararına göre cenazelere en fazla 9 kişi katılabiliyor. Ancak yandaş ve tarikatçıların cenazeleri ayrıcalıklı olarak yapılıyor. “Tam kapanma”nın ilk günlerinde de AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile birlikte çok sayıda AKP’li Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın babası Ahmet Galip Yıldırım’ın cenaze namazına katılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.