TESLİM OLMAYACAĞIZ !

0
1347

15109463_1047196332072945_8923072825031222945_nAkp diktatörlüğü hukuksuz saldırılara devam ediyor.15 Temmuz darbe girişimini karşı darbeye çeviren Akp memlekette OHAL ilan ederek ve çıkardığı KHK ile gerici,faşist bir başkanlık yolunda önüne çıkan her türlü muhalefeti sindirmek,yok etmek istiyor.Bunun için saldırılarına hız verdi.

Seçilmiş belediye başkanlar tutuklanarak yerlerine kayyım atanıyor.Şu son Diyarbakır Belediyesi Eşbaşkanlarının tutuklanması Akp ve saray rejiminin gözünü kararttığının da ifadesiydi.Gazetecilerin tutuklanmaları ve Cumhuriyet Gazetesinin hedefe konması,muhalif basının tasfiyesi oluyordu.Her fırsatta “ milletin kararı” diyenler seçilmiş millet vekillerini ve HDP Eşbaşkanlarını dahi tutukladılar.ÇHD , ÖHD’ nin de içinde bulunduğu 370 dernek kapatıldı.

Dış politikası iflas eden ve yalnızlaşan,içerde kendini güvende hissetmeyen Akp ve saray,milliyetçiliği kaşıyarak MHP’ yi yedeğine alarak fiilen uyguladıkları başkanlık rejimini anayasal bir kılıfa sokarak kurumsallaştırmak istiyorlar.Bunun içinde önlerine çıkan her türlü engeli,muhalefeti tasfiye etmeye çalışıyorlar.

Bu saldırılara teslim olmayan milyonlar var.Sosyalistler,CHP ve HDP’yi kapsayan birlikte mücadele örmelidirler.Zorluklarımızı,önyargılarımızı bir yana koyarak bu saldırıları durdurabiliriz.

Bileşeni olduğumuz BHH “ Teslim Olmayacağız!” diyerek bir basın toplantısı düzenledi.“Saltanata Geçit Yok!” ve “Başkanlığa Hayır!” mitingi çağrısında bulundu.

“Laikliğin,eşitliğin,özgürlüğün,kardeşliğin ve barışın hakim olduğu bir ülke için yan yana gelme çağrısıyla 20 Kasımda diktaya direnen tüm kesimlerin geleceği bir miting yapılacağı duyruldu.

Devamında emek ve demokrasi güçleri,”Tekadam Diktatörlüğüne Geçit Vermeyeceğiz! Şiarıyla basın açıklaması düzenledi.Toplantıya siyasi partiler,dernekler ve demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri katıldı ve 20 kasımda Kartal Meydanında olacaklarını açıkladılar.

20 kasım mitingi sosyalistlerin,HDP lilerin CHP nin solunda olanların yani gericiliğe,saltanata,faşizme karşı olanların yan yana gelerek aydınlık Türkiye ‘nin yüzü,umudu olacaklar.

Kahrolsun Teslimiyet Yaşasın Direniş!

Odak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.