Trendyol işçileri direndi kazandı: Patronun yüzde 11’lik zammına karşı direnişin ardından yüzde 38.8 oranında zam yapılacağı açıklandı

0
398

Türkiye’nin dört bir yerinde kontak kapatarak direnişe geçen Trendyol motokurye işçilerinin eylemi kazanımla sonuçlandı. Bugün şirket yetkilileri ile Maslak’ta bulunan genel müdürlük önüne gelen işçiler, yapılan görüşme sonrasında haklarını kazandı.

Trendyol Expres’te çalışan işçilere yüzde 38.8 zam yapıldı. Şirket yetkilileri ile yapılan görüşme sonrasında Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “%11 zam dediler, olmaz dedik, her şehirde ayağa kalktık, KAZANDIK! Tüm Trendyol çalışanı kardeşlerimize hayırlı olsun. Bundan sonra da birlikteliğimizi sürdürecek, kardeşliğimizi büyüteceğiz. Bir arkadaşımızın bile hakkının gasp edilmesine göz yummayacağız! Trendyol tek bir arkadaşımızın dahi iş akdini feshederse bizi karşısında daha güçlü bulur, artık daha güçlü şekilde bir aradayız. Zaferimiz daimdir, hayırlı olsun arkadaşlar!” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan yapılan paylaşımda, “DİRENE DİRENE KAZANDIK! %11’lik zammı bize dayatanlara mücadelemizle karşı koyduk, %38.8 zam aldık. Tüm Trendyol çalışanı kardeşlerimize hayırlı, tüm işçi ve emekçilere örnek olsun!” da denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.