Ülkücüler Yine İşbaşında: Gazeteci Metin Işık Saldırıya Uğradı

0
1353

Gazeteci Metin Işık, Iğdır’da bir grup tarafından saldırıya uğradı. Gazeteci Işık, MHP’li Yaşar Karadağ’a yönelik eleştirilerde bulunmuştu. Saldırganlar arasında bir kişinin ülkücü olduğu belirtildi.

Iğdır’da yere bir haber sitesinin sahibi olan Gazeteci Metin Işık, saldırıya uğradı. Saldırı anına ilişkin videoyu Twitter hesabından paylaşan Mahmut Oral, Işık’ın MHP Milletvekili Yaşar Karadağ’a yönelik eleştirileri nedeniyle saldırıya uğradığınbı belirtirken, saldırganlar arasında Iğdır Ülkü Ocakları Başkanı Mutluhan Kaşkar’ın da olduğunu belirtti. 

Metin Işık’ın sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle: “Camiden eve giderken kalabalık bir grupla karşıma çıkan Mutluhan Kaşkar ‘Nasılsın ağabey?’ deyip, silah çekti. Ardından da elindeki sopa ile vurdu. Ardından diğerleri de vurmaya başladı. En az 15 kişi vardı. Kafamda, sırtımda ve ayağımda yaralar vardı. Hastaneye gidip tedavi oldum, rapor aldım. Sonra karakola gidip, şikâyetçi oldum. Yazdığım haberler birilerini rahatsız ettiği için saldırıya uğradım. Saldırganların kimliği belli. Adalet önünde hesap vermelerini istiyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.