Ümraniye’de HDP Milletvekilleri Adaylarının Halk Buluşması

0
2592

Dün (19.06.2018) Ümraniye’de HDP milletvekilleri bir araya gelerek halk buluşması gerçekleştirdi. Programa katılanlar arasında HDP 1. Bölge Milletvekili adayları Mihriban Deniz Nar, Tuncay Gökçe ve Odak Dergisi’nin HDP’den milletvekili adayı Çağrı Gökçek de vardı.

Ümraniye HDP İlçe Başkanı, katılanlara hoş geldiniz diyerek programı başlattı. Ardından söz alan Çağrı Gökçek, bu süreçte dayanışmanın önemli olduğunu vurgulayarak arkadaşlarının teşviki ve sosyalist kimliğinden dolayı HDP’den aday olduğunu söyledi. Gökçek, HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın 7 Haziran’daki seçimlerde Erdoğan’a yönelik söylenen ‘’Seni Başkan Yaptırmayacağız’’ sözünden dolayı kendisine bedel ödetildiğini vurguladı. Bununla beraber HDP’nin yarattığı bir rüzgâr olduğunu bu rüzgarın CHP’liler tarafında da görüldüğünü ekledi. Gökçek, Yılmaz Özdil’in HDP Ankara milletvekili adayı Veli Saçılık ile ilgili yazdığı yazıyı örnekledi. Gökçek’in konuşması salonda ilgi gördü.

Daha sonra aday Mihriban Deniz Nar söz aldı. Mihriban Deniz Nar, AKP iktidarının çöktüğünü bu sebeple de HDP’den korktuklarını belirtti. Nar, son süreçte HDP için seçim çalışması yürüten adaylara ve parti çalışanlarına uygulanan baskı ve şiddetten söz etti.

Aday Tuncay Gökçe ise 1. Bölge Milletvekilleri adaylarının hepsinin burada olmadığını ama kendilerinin selamlar gönderdiğini belirterek söze başladı. Daha sonra HDP’ye uygulanan baraj sorunun AKP’nin ayağına dolandığını söyledi.

 

Aday konuşmalarından sonra HDP Parti Meclis Üyeleri söz alarak, yaşanan sürece dair bilgilendirme yaptılar. Konuşmacıların ardından katılanlara teşekkür edilerek program bitirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.